İKDAM BİRİMLER

İkdam Akademi

İkdam Ortaöğretim

İkdam Sohbetleri

İkdam Projeler

İkdam Sosyal Programlar

İkdam Yaz Okulu

İkdam Dil Dersleri

Yeryüzü Eğitimciler HareketiİKDAM DUYURULAR

Henüz Duyuru Bulunamadı.

İkdam Projeler

Minik Kitap Kurtları İKDAM'da Buluşuyor

İlkokul 3. ve 4. sınıflar eğlenceli, bilgili kitaplar okuyup konuşuyor. İki haftada bir Cumartesi günleri İKDAM’daki buluşmaları sürpriz etkinliklerle renkleniyor. ( Devamı... )

Ayşegül GENÇ Ceylan Uykusu “Başka Türlü Görmek”

Yazar Ayşegül Genç’in katılımıyla gerçekleştireceğimiz Ceylan Uykusu’nda “başka türlü görmek” temalı söyleşimize davetlisiniz. ( Devamı... )

İKDAM Tefekkür Temel İslami İlimler Kursu

Üniversite öğrencileri ve yeni mezun olanların katılabileceği (İlahiyat öğrencileri hariç) İKDAM Tefekkür Temel İslami İlimler Kursunda Kur’an Tarihi, Hadis Usulü, Fıkıh Usulü derslerinin yanında Kitap Kritiği ve çeşitli kültürel faaliyetlerde gerçekleştirilecektir. ( Devamı... )

İKDAM TEFEKKÜR Temel İslami İlimler Kursu

Bu yıl dördüncüsü gerçekleştirilecek olan İKDAM TEFEKKÜR Temel İslami İlimler Kursu 03 Temmuz- 23 Ağustos 2018 tarihleri arasında yapılacaktır. ( Devamı... )

İKDAM'IN EFSANE ETKİNLİĞİ MİNİK KİTAP KURTLARI BAŞLIYOR!

Okumayı sevdiren eğlenceli hale getiren, sürpriz aktivitelerle dolu bu etkinlikte 3. ve 4. sınıflar iki haftada bir cumartesi günleri İKDAM ‘da buluşuyor. ( Devamı... )

İKDAM Tefekkür (Temel İslami İlimler Kursu) Tamamlandı

İKDAM Eğitim Derneği tarafından düzenlenen, Kur'an Tarihi, Hadis Usulü ve Fıkıh Usulü derslerinin yer aldığı sekiz haftalık TEFEKKÜR (Temel İslami İlimler Kursu) tamamlandı. ( Devamı... )

"TANPINAR" OKUMALARI Tamamlandı

"TANPINAR" Okumaları programımız Necmettin Erbakan Üniversitesi Sosyal ve Beşeri Bilimler Fakültesi Sosyoloji Bölümü hocalarından Doç. Dr. Mahmut Hakkı AKIN ile Ahmet Hamdi Tanpınar'ın belirlenen kitaplarının tahlili ile gerçekleştirildi. ( Devamı... )

“TANPINAR" OKUMALARI

Ağustos ayı içerisinde gerçekleştireceğimiz "TANPINAR" Okumalarımız belirlenen kitapların sırası ile okunup Doç. Dr. Mahmut Hakkı AKIN hocamız ile değerlendirilmesi yapılarak gerçekleştirilecektir. ( Devamı... )

İKDAM TEFEKKÜR Temel İslami İlimler Kursu

İKDAM Tefekkür Temel İslami İlimler Kursu, temel İslami ilimlere dair bilginin sadece İlahiyat Fakültelerinde edinilebilmesi nedeniyle başka bölümlerde öğrenim gören üniversite öğrencilerinin bu donanımı edinememesi sonucu oluşan eksikliği ana hatlarıyla giderebilmek amacıyla düzenlenen bir kurs programıdır. ( Devamı... )

TARİHİ YENİDEN OKUMAK(Tarih Metodolojisi)

( Devamı... )

MİNİK KİTAP KURTLARI İKDAM’DA

İki haftada bir İKDAM’da toplanan Minik Kitap Kurtları okuyup kritik edecekleri kitapları için ayraç tasarlayıp boyadılar. Hem eğlenip hem öğrenen Minik Kitap Kurtlarımız keyifli dakikalar geçirerek el becerilerini ve zihin faaliyetlerini geliştirdiler. ( Devamı... )

TEFEKKÜR (Temel İslami İlimler Kursu) Tamamlandı

Sekiz hafta boyunca farklı bölümlerden lisans öğrencilerinin katıldığı TEFEKKÜR (Temel İslami İlimler Kursu) 1 Eylül'de son derslerini yaparak ve genel değerlendirme toplantısıyla sona erdi. ( Devamı... )

Minik Kitap Kurtları İKDAM ’da Buluşuyor!

İlkokul iki, üç ve dördüncü sınıfların katılacağı programda eğlenceli mi eğlenceli, tatlı mı tatlı, çok bilgili kitaplar okuyoruz birlikte konuşuyoruz. ( Devamı... )

SOSYAL BİLİMLER FELSEFESİ TARTIŞMALARI Dersi Sona Erdi

İlk dersi 26 Temmuz 2016 Salı günü gerçekleştirilen “Sosyal Bilimler Felsefesi Tartışmaları” programı 18 Ağustos 2016 tarihinde yedinci ve son dersi yaparak programı tamamladı. ( Devamı... )

İKDAM Ramazan Seminerleri: "Kur’an Ayı Ramazan"

İKDAM Ramazan seminerleri, Ayşe Şahin’in “Kur’an Ayı Ramazan” konulu sunumuyla ilk bölümü tamamlamış oldu. Kısa bir aşır ziyafeti ve duayla başlayan seminerde Kuran tarihinden bahseden Şahin, İslam tarihinden örneklerle, hadislerle ve tanık olduğu hadiselerle Kuran öğrenmenin önemini vurguladı. ( Devamı... )

İKDAM Ramazan Seminerleri: “İNFAK”

İKDAM Ramazan seminerleri, Ayşe Kulu’ nun “İnfak” konulu sunumuyla ikincisini gerçekleştirmiş oldu. Kısa bir esma şiiriyle başlayan seminerde Ayşe Kulu, infak kavramını tanıtarak sevginin ve şükrün hayatın temeli olduğunu vurguladı. ( Devamı... )

İKDAM Ramazan Seminerleri: “İTİKÂF”

İKDAM Ramazan Seminerleri, Mustafa Genç’in “İtikâf” konulu sunumuyla başladı. ( Devamı... )

İKDAM Tefekkür Temel İslami İlimler Kursu

İKDAM Tefekkür Temel İslami İlimler Kursu, temel İslami ilimlere dair bilginin sadece İlahiyat Fakültelerinde edinilebilmesi nedeniyle başka bölümlerde öğrenim gören üniversite öğrencilerinin bu donanımı edinememesi sonucu oluşan eksikliği ana hatlarıyla giderebilmek amacıyla düzenlenen bir kurs programıdır. ( Devamı... )

İKDAM RAMAZAN SEMİNERLERİ ’16

İKDAM Eğitim Derneği bir Ramazan ayında daha farklı seminerlerle sizleri bekliyor! ( Devamı... )

Sosyal Bilimler Felsefesi Tartışmaları

2016 yaz döneminde Temmuz ayının sonu ve Ağustos ayının tamamında yapılması planlanan Sosyal Bilimler Felsefesi Tartışmaları dersi lisansüstü öğrencilere yöneliktir. ( Devamı... )

Sempatik Adacıklar ENDONEZYA Semineri Gerçekleştirildi

Yürek Pusulamız bahar seminerlerinin sonuncusu olan “Sempatik Adacıklar ENDONEZYA” semineri Nesibe Taşlıbel sunumuyla gerçekleşti. ( Devamı... )

Yürek Pusulamız ‘Sempatik Adacıklar ENDONEZYA’ Seminerine Davetlisiniz

Yürek Pusulamız ‘Sempatik Adacıklar ENDONEZYA’ ile Bahar Seminerlerine devam ediyor. ( Devamı... )

Hoşgörünün Zirvesi MALEZYA Semineri Gerçekleştirildi

Yürek Pusulamız “Hoşgörünün Zirvesi MALEZYA” seminerini Ayşenur Kocatürk’ün sunumuyla gerçekleştirdi. ( Devamı... )

Yürek Pusulamız ‘Hoşgörünün Zirvesi MALEZYA’ Seminerine Davetlisiniz

Yürek Pusulası Bahar Seminerleri bu haftaki yolculuğuna Malezya’yla devam ediyor. ( Devamı... )

Rengârenk Bir Dünya HİNDİSTAN Semineri Gerçekleştirildi

Yürek Pusulamız seminerlerinin ikincisi olan, "Rengârenk Bir Dünya: Hindistan" semineri Sümeyra Gündüz sunumuyla gerçekleşti. ( Devamı... )

Yürek Pusulamız ‘Rengârenk Bir Dünya HİNDİSTAN’ Seminerine Davetlisiniz

Yürek Pusulamız Bahar Seminerlerinin ikincisi olan “Rengârenk Bir Dünya HİNDİSTAN” ile ümmetin nabzını tutmaya devam ediyor. ( Devamı... )

Batıda Yeşeren Filiz KOSOVA Semineri Gerçekleştirildi

Yürek Pusulamız bahar seminerlerinin ilkinde Hatice Kübra KISA, Balkanların en eski halklarına ev sahipliği yapan Kosova’nın başlangıcından günümüze tarihini, siyasetini, ülkenin yaklaşık %95’ini oluşturan Müslümanların sıkıntılarını ve olumlu gelişmelerini, uluslararası aktörlerin ülkeye etkisini ve bugünkü eğitim sistemini gündeme taşıdı. ( Devamı... )

Yürek Pusulamızın Bahar Seminerleri Başlıyor!

Yürek Pusulamız kaldığı yerden devam ediyor. “Mesafeler kardeşliğe engel değildir” prensibiyle çıktığımız yola bahar döneminde Kosova, Endonezya, Malezya ve Hindistan ülkelerinin seminerleriyle devam ediyoruz. ( Devamı... )

Minik Kitap Kurtları İkdam ’da Buluşuyor!

İlkokul iki, üç ve dördüncü sınıflara yönelik programda eğlenceli mi eğlenceli, tatlı mı tatlı, çok bilgili kitaplar okuyoruz birlikte konuşuyoruz. ( Devamı... )

Bilge Kralın Ülkesi BOSNA HERSEK Semineri Gerçekleştirildi

Pusulasında ümmet olanın yüreğinde Bosna Hersek mutlaka olmalıdır. Yürek Pusulamız Güz Seminerlerinin sonuncusun da Hacer Ünlü, Bosna Hersek’in başlangıcından günümüze kadar olan tarihini, siyasetini, Müslümanların yaşadığı sıkıntıları ve olumlu gelişmeleri, diğer dinlerin ülkeye etkisini, bugünkü eğitim sistemini gündeme taşıdı ( Devamı... )

Yürek Pusulamız ‘Bilge Kralın Ülkesi BOSNA HERSEK’ Seminerine Davetlisiniz

Yürek Pusulamız Güz Seminerleri ‘Bilge Kralın Ülkesi BOSNA HERSEK’ Hacer Ünlü ’nün sunumu ile 12 Aralık Cumartesi günü saat 14.30’da İKDAM Seminer Salonu’nda yapılacaktır. ( Devamı... )

‘Batının Kalbine Kurulan Medeniyet ENDÜLÜS’ Semineri Gerçekleştirildi

Batının Kalbine Kurulan Medeniyet başlıklı Yürek Pusulamız seminerinde Endülüs’ün tarihi anlatılırken günümüzde İspanya’nın corafyası, siyasi yapısı ve şuan orada yaşayan Müslümanların durumlarına dair bilgiler verildi. ( Devamı... )

Yürek Pusulamız ‘Batının Kalbine Kurulan Medeniyet ENDÜLÜS’ Seminerine Davetlisiniz

Yürek Pusulamız Güz Seminerlerinin ikincisi ‘Batının Kalbine Kurulan Medeniyet ENDÜLÜS’ Ayşenur Tohen’in sunumu ile 14 Kasım Cumartesi günü saat 14.30’da İKDAM Seminer Salonu’nda yapılacaktır. ( Devamı... )

'28 Şubat’tan Bugüne Doğu’da Müslüman Olmak’ Semineri’ne Davetlisiniz

İKDAM Eğitim Derneği’nin düzenlemiş olduğu, TESÇAĞ(Tesettüre Çağrı Platformu) Başkanı ve Özgür Kudüs Başkanı Platformu Yazarı, İNZAR Hac ve Umre Turizm Şirketi Genel Müdürü Mehmet DUYU Hoca’nın katılımıyla gerçekleşecek olan “28 Şubat’tan Bugüne Doğu’da Müslüman Olmak” konulu seminere davetlisiniz. ( Devamı... )

'Bitmeyen Esaretlerin Ülkesi KIRIM’ Semineri Gerçekleştirildi

31 Ekim Cumartesi günü Yürek Pusulamız güz seminerlerinin ilki gerçekleştirildi. Müzeyyen Büyükatıcıgil’in slayt gösterimleriyle sunduğu seminerde “Bitmeyen Esaretlerin Ülkesi KIRIM” anlatıldı. ( Devamı... )

İKDAM Güz Seminerleri’ne Davetlisiniz: “Yürek Pusulamız”

Müslüman kardeşlerimizin yaşadığı ülkelerin tanıtılıp, içinde bulundukları durumların konuşulacağı YÜREK PUSULAMIZ Güz Seminerlerinin ilki ‘Bitmeyen Esaretleri Ülkesi KIRIM’ Müzeyyen Büyükatıcıgil’in sunumuyla 31 Ekim Cumartesi günü saat 14.30’da İkdam Seminer Salonu’nda yapılacaktır. ( Devamı... )

İKDAM Tefekkür Temel İslami İlimler Kursu Tamamlandı

İKDAM Eğitim Derneği tarafından düzenlenen İKDAM Tefekkür Temel İslami İlimler Kursu 21 Temmuz-10 Eylül 2015 tarihleri arasında Fıkıh Usulü, Kur’an Tarihi, Hadis Usulü branşlarında gerçekleştirilmiştir. ( Devamı... )

İKDAM TEFEKKÜR Temel İslami İlimler Kursu Başlıyor!

Kur’an Tarihi, Hadis Usulü, Fıkıh Usulü derslerinin olacağı, Kitap Kritiği ve çeşitli etkinliklerin yapılacağı programa tüm üniversite öğrencileri ve yeni mezun olanlar(ilahiyat fakültesi hariç) katılabilirler. ( Devamı... )

İKDAM Ramazan Seminerleri : “Asrın Diline Aslın Projeksiyonu”

İKDAM Ramazan Seminerlerinin sonuncusu “Asrın Diline Aslın Projeksiyonu” Kevser Yalçın Akince ve Fatıma Zehra Gündüz tarafından gerçekleştirildi. ( Devamı... )

İKDAM Ramazan Seminerleri : “Dünya Hayata Dünyamızdan Bir Bakış”

İKDAM Ramazan Seminerlerinin üçüncüsü Rabia Kaya’nın “Dünya Hayata Dünyamızdan Bir Bakış” sunumuyla gerçekleştirildi. ( Devamı... )

İKDAM Ramazan Seminerleri : “Dün ve Yarının Hayallerinden Azade Rüyalarımız”

İKDAM Ramazan Seminerlerinin ikincisi Şükran Yıldırım ve Rumeysa Taşlıbel ’in “Dün ve Yarının Hayallerinden Azade Rüyalarımız” sunumlarıyla gerçekleştirildi. ( Devamı... )

İKDAM Ramazan Seminerleri : “Ümmiyet ile Ünsiyete”

İKDAM Ramazan Seminerleri H. Betül Apan Akça’nın “Ümmiyet ile Ünsiyet” konulu sunumu ile başladı. ( Devamı... )

“Her Şeyin Başladığı Mevsime Doğru” İKDAM Ramazan Seminerlerine Davetlisiniz

Seminer programı, Ramazan’ın ilk iki haftası pazartesi ve perşembe günleri saat 11.00-13.00 arası İKDAM Seminer Salonu’nda olacaktır. ( Devamı... )

İKDAM EĞİTİM DERNEĞİ'NDEN YEPYENİ BİR ÇALIŞMA... "Sorularla Kur'ân'ı Anlamaya Doğru"

'Sorularla Kuran'ı Anlamaya Doğru' kitabı Tanıtım Programı dernek merkezinde, Editör ve Proje Ekibinin katılımıyla gerçekleştirildi. ( Devamı... )

  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5
Bildiri ve Atölye Öneri Formu
Karton Medya