İKDAM BİRİMLER

İkdam Akademi

İkdam Ortaöğretim

İkdam Sohbetleri

İkdam Projeler

İkdam Sosyal Programlar

İkdam Yaz Okulu

İkdam Dil Dersleri

Yeryüzü Eğitimciler HareketiİKDAM DUYURULAR

Henüz Duyuru Bulunamadı.

Yeryüzü Eğitimciler Hareketi

LİSANSÜSTÜ SEMİNERLER

Ebu İshak eş-ŞİRAZİ’nin Hayatı ve en- NUKET İsimli Eseri Konuşmacı: Fatma SERİM ( Devamı... )

Öğretmen Seminerleri Kore Dizilerinin Gençler Üzerindeki Etkileri

Yeryüzü Eğitimciler Hareketi, “Öğretmen Seminerleri”nin bu ayki konuğu meslektaşımız Fatma Özturhan.. Yüksek lisans tezi nedeniyle uzun yıllar meşgul olduğu bir konuyu, " Kore Dizilerinin Gençler Üzerindeki Etkileri"ni kendisinden dinleyeceğiz.Tüm eğitimcileri bekleriz... ( Devamı... )

LİSANSÜSTÜ SEMİNERLER

Çocuk Animasyonlarında Dini ve Ahlaki Değerlerin Sunumu: Japon Yönetmen Hayao Miyazaki Örneği Konuşmacı : Sümeyra TURANALP ( Devamı... )

LİSANSÜSTÜ SEMİNERLER

Buhari'nin Bab Başlıklarındaki Metodu: El- Mütevari Örneği Konuşmacı Ayşegül EROĞLU ( Devamı... )

2019-2020 LİSANSÜSTÜ SEMİNERLER

İkinci yılında "Lisansüstü Seminerler Kuşağı" ile karşınızdayız. Her ayın son Cumartesi günü İKDAM'da gerçekleştirilen ve artık bir klasiğe dönüşen Lisansüstü Seminerler'de İlahiyatın ve Sosyal Bilimlerin pek çok farklı alanında çalışan kıymetli dostlarımızın yüksek lisans ve doktora tezlerini dinliyor ve müzakere ediyoruz. Sizin için de yerimiz var, bekliyoruz... ( Devamı... )

PANEL Okulda Ders Dışı Etkinlik Tasarlama EĞİTİMDE İYİ ÖRNEKLER

Okulda Ders Dışı Etkinlik Tasarlama başlığıyla gerçekleştirecek olan Eğitimde İyi Örnekler panelinde, okullarında uyguladıkları projeleri sunmak üzere üç değerli öğretmeni konuk ediyoruz. ( Devamı... )

YASınızı Nasıl Alırdınız? Psikiyatri Uzmanı Dr. Hatice TURAN

Programımızda Psikiyatri Uzmanı Dr. Hatice TURAN öğrenciye/çocuğa ölüm haberi verme ve kayıplarla başa çıkma yolları konulu bir sunum gerçekleştirecektir. ( Devamı... )

Teoriden Pratiğe "FARKLI BİR OKUL MÜMKÜN" Tecrübesi

Yeryüzü Eğitimciler Hareketi olarak Teoriden Pratiğe "Farklı Bir Okul Mümkün" Tecrübesi başlıklı program ile Dr. Öğr. Üyesi Muhammet Esat ALTINTAŞ'ı ağırlıyoruz. ( Devamı... )

LİSANSÜSTÜ SEMİNERLER

Toplumsal Değişme ve FIKIH Konuşmacı: Mustafa GENÇ ( Devamı... )

LİSANSÜSTÜ SEMİNERLER

Lisansüstü Tez Araştırmalarında Sosyoloji Öğrencilerinin Bilimle Yüzleşme ve Araştırma Sürecinde İlerleme Biçimleri Konuşmacı: Hatice ARABACI ( Devamı... )

LİSANSÜSTÜ SEMİNERLER

Meslek Hayatının Cari İşleyişi İle Dini Değerlerin Eklemleşme Biçimleri Üzerine Bir Değerlendirme Konuşmacı: Arş. Gör. Gonca DEDEMOĞLU ( Devamı... )

LİSANSÜSTÜ SEMİNERLER

Müslüman Türk Kültüründe Kadın ve Erkek: Atasözleri ve Deyimler Örneği Konuşmacı : Fatıma EROĞLU GENÇ ( Devamı... )

LİSANSÜSTÜ SEMİNERLER

12.yy Endülüs'ünde Bir Saadet-Akıl İliskilendirmesinin Dini, Felsefi ve Tarihsel Kökleri Konuşmacı : Esra KODAL ( Devamı... )

LİSANSÜSTÜ SEMİNERLER

İrtidat Kavramı ve Kavramın Geçtiği Hadislerin İsnad ve Metin Açısından Değerlendirilmesi Konuşmacı Esra DEMİRCİ ( Devamı... )

OKUR-YAZAR BULUŞMASI Prof. Dr. Şaban Ali DÜZGÜN

Prof. Dr. Şaban Ali DÜZGÜN’ün katılımıyla gerçekleştireceğimiz Okur-Yazar Buluşması’ nda hocamızın “DİNİ ANLAMA KILAVUZU” isimli eseri müzakere edilecektir. Programa sadece adı geçen kitabı okuyanlar katılabilecektir. ( Devamı... )

TANRININ SESSİZLİĞİ ( mi? ) Kötülük Meselesini Nasıl Anlamalıyız ?

Geçtiğimiz yıl Gençlik ve İnanç temalı öğretmen zirvemizde misafir ettiğimiz ve program sonrası öğretmen arkadaşlarımızdan gelen yoğun talep üzerine yeni bir buluşma sözü aldığımız kıymetli hocamız Prof. Dr. Şaban Ali Düzgün'ü tekrar misafir etmenin heyecanı içindeyiz. ( Devamı... )

LİSANSÜSTÜ SEMİNERLER

Raşid el-Gannuşi ve Müslüman Kadının Toplumsal Hayattaki Yerine Dair Görüşlerinin Değerlendirilmesi Konuşmacı Müzeyyen BÜYÜKATICIGİL ( Devamı... )

LİSANSÜSTÜ SEMİNERLER

Cengiz Aytmatov’un Eserlerinde Asimile Olmuş Bir Toplumu Ayakta Tutan Din Algısı Konuşmacı: Hüveyda ÇOBAN ( Devamı... )

2018-2019 YILI LİSANSÜSTÜ SEMİNERLERİ

( Devamı... )

ÖĞRETMEN SOHBETLERİ || Din Öğretiminde Bir Yöntem Sorunu : MESAJ KAYGISI

Yeryüzü Eğitimciler Hareketi olarak Öğretmen Sohbetleri'nin ilkinde NEÜ Ahmet Keleşoğlu Dr. Öğr. Üyesi Fatih TURANALP ’i ağırlıyoruz. Din eğitiminde öğrenciye mesajın verilme biçimlerinin tartışılacağı sohbette sahada karşılaşılan sorunlar üzerinden mevcut yöntemlerin nasıl daha verimli hale getirileceği de konuşulacak. ( Devamı... )

İNANÇ FORMASYONU Gençlik ve İnanç Seminerleri 1 || Seyfettin HUCA

Gençlik ve İnanç Seminerleri 1’in üçüncü konusu “Genç Adam ve Allah”. Kendisi aynı zamanda bir öğretmen olan Seyfettin HUCA bu seminerinde, gençlerin Allah inancı hakkındaki soru(n)ları ile öğretmenin bu soru(n)lara karşı tavırlarını değerlendirecek. ( Devamı... )

İNANÇ FORMASYONU Gençlik ve İnanç Seminerleri 1 || Prof. Dr. İbrahim COŞKUN

İnanç Formasyonu Seminerlerinin ikinci programında, modern insanın popüler kültürün etkisiyle de içine girdiği en büyük çıkmazlardan biri olan ateizm, Prof. Dr. İbrahim Coşkun tarafından “Ateizm: Modern İnsanın Çıkmaz Sokağı” başlığıyla ele alınacak. ( Devamı... )

“Rabbin Sana Küsmedi” Semineri Gerçekleştirildi

Gençlik ve İnanç Seminerleri 1 kapsamında bu hafta Senai DEMİRCİ beyefendiyi misafir ettik. Hocamız, "Rabbin Sana Küsmedi" kitabı bağlamında çeşitli branşlardan katılım gösteren öğretmenlerimize hitap etti. ( Devamı... )

İNANÇ FORMASYONU Gençlik ve İnanç Seminerleri 1 || Senai DEMİRCİ

Pek çok konunun ele alınması planlanan seminerler dizisinin ilkinde Senai DEMİRCİ, “Rabbin Sana Küsmedi” başlıklı programı ile konuğumuz olacak. ( Devamı... )

İNANÇ FORMASYONU Gençlik ve İnanç Seminerleri 1

İnanç Formasyonu Seminerleri ile ‘nasıl bir inanç eğitimi’ sorusu çerçevesinde öğretmenlerimize konunun uzmanlarınca bilgi ve yöntem ve sahayı daha iyi tanıma açısından katkı sunulması amaçlanmaktadır. ( Devamı... )

İMAM HATİP ÖĞRETMENLERİ ZİRVESİ & GENÇLİK ve İNANÇ ÇALIŞTAYI Gerçekleştirildi

İKDAM Eğitim Derneği ve Uluslararası Öncü Eğitimciler Derneği ile Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 3 Mart 2018 tarihinde “İmam Hatip Öğretmenleri Zirvesi”, 4 Martta ise “Gençlik ve İnanç Çalıştayı” düzenlendi. ( Devamı... )

İMAM HATİP ÖĞRETMENLERİ ZİRVESİ & GENÇLİK ve İNANÇ ÇALIŞTAYI

İKDAM Eğitim Derneği ve Uluslararası Öncü Eğitimciler Derneği olarak Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile birlikte Konya’da 3-4 Mart 2018 tarihinde düzenleyeceğimiz “İmam Hatip Öğretmenleri Zirvesi” ve “Gençlik ve İnanç Çalıştayı” programını sunarız. ( Devamı... )

İmam Hatip Öğretmenleri Zirvesi & Gençlik ve İnanç Çalıştayı

Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İKDAM Eğitim Derneği ve Uluslararası Öncü Eğitimciler Derneği; öğretmen adayı, öğretmen ve akademisyenleri, Konya’da gerçekleştirilecek olan “İmam Hatip Öğretmenleri Zirvesi & Gençlik ve İnanç Çalıştayı”na paylaşımlarıyla katkı sağlamaya çağırmaktadır. ( Devamı... )

"EĞİTİMCİNİN ÖZ DEĞERLERİ" Semineri Gerçekleştirildi

Uluslararası Öncü Eğitimciler Derneği Başkan Yardımcısı Gökhan ERENOĞLU "Eğitimcinin Öz Değerleri" konulu semineri ile ideal bir eğitimcinin sahip olması gereken değerler üzerinden faydalı bir sunum gerçekleştirdi. ( Devamı... )

Yeryüzü Eğitimciler Hareketi ‘EĞİTİMCİNİN ÖZ DEĞERLERİ’ Semineriyle Karşınızda!

Uluslararası Öncü Eğitimciler Derneği Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Gökhan ERENOĞLU ‘EĞİTİMCİNİN ÖZ DEĞERLERİ’ konulu semineriyle 10 Aralık Cumartesi günü saat 14.30’da İKDAM’da eğitimcilerle buluşacak. ( Devamı... )

"Konya’dan Balkanlara" BALKAN GEZİSİ

Konya’dan Balkan yollarına düşüyoruz.Bu gezimizde yedi tane balkan ülkesi gezilecek ve gezi boyunca eğitimcilerle Türk Eğitim Sistemi ve Balkanlar'daki eğitim sistemi Bilge Kral Aliya İzet Begovic’in düşün hayatı üzerinden değerlendirilecek.. Bosna Hersek'te Aliya’yı alanında uzman kişilerden dinleyerek bir eğitim, kültür gezisi gerçekleştirilecektir. Siz de bu yolculukta yerinizi almak için geç kalmayınız… ( Devamı... )

'Başarı ve Verimliliği Yönetmek Atölyesi' Gerçekleştirildi

Saim Açıkgözoğlu liderliğindeki son atölye olan ‘Başarı ve Verimliliği Yönetmek Atölyesi’ yapıldı. Haddini bilmek başlığı altında hedef, akıl ve duyu konularının anlatıldığı atölyede, niçin hedef edinilmesi gerektiğinden ve hedef edinilmediği zaman maruz kalınabilecek durumlardan bahsedildi. ( Devamı... )

Yeryüzü Eğitimciler Hareketi Musa Mert’in "ÖĞRETMENİM ama!.." Söyleşisini Gerçekleştirdi

Eğitimci Yazar Musa MERT "ÖĞRETMENİM AMA!.." başlıklı söyleşisinde öğrencilere, öğretmenlere, öğretmenler odasına, okula dair önemli bilgiler paylaştı. ( Devamı... )

Yeryüzü Eğitimciler Hareketi ‘Fark Etmek ve ÇAP’lı Düşünme Atölyesini’ Gerçekleştirdi

Saim Açıkgözoğlu liderliğinde bu hafta ‘Fark Etmek ve ÇAP’lı Düşünme Atölyesi’ yapıldı. Saim Açıkgözoğlu fark etmenin anlamı, fark ettirmeyi gerektiren haller ve fark etmenin getirilerinden bahsetti. ( Devamı... )

Saim AÇIKGÖZOĞLU’nun dördüncü atölyesi: Başarı ve Verimliliği Yönetmek

Yeryüzü Eğitimciler Hareketi, Bahar Dönemi Atölyelerinin yedincisini sunar. ( Devamı... )

Yeryüzü Eğitimciler Hareketi'nden yepyeni bir program: "ÖĞRETMENİM ama!.."

Eğitimci Yazar Musa MERT, öğretmen adayları, yeni öğretmen olanlar ve hep yeni kalmak, kendini güncellemek ve heyecanını tazelemek isteyen öğretmenlerle, konuşuyor. ( Devamı... )

Saim AÇIKGÖZOĞLU’nun üçüncü atölyesi: Fark Etmek ve ÇAP’lı Düşünme

Yeryüzü Eğitimciler Hareketi, Bahar Dönemi Atölyelerinin altıncısını sunar. ( Devamı... )

Yeryüzü Eğitimciler Hareketi ‘Bellek, Öğrenmek ve Öğretmek Atölyesini’ Gerçekleştirdi

Yeryüzü Eğitimciler Hareketi, bahar atölyelerinde bu hafta Saim Açıkgözoğlu liderliğinde ‘Bellek, Öğrenmek ve Öğretmek Atölyesini’ yaptı. ( Devamı... )

Saim AÇIKGÖZOĞLU'nun ikinci atölyesi: Temel Duygu Yönetimi

Prof. Dr. Saim AÇIKGÖZOĞLU “TEMEL DUYGU YÖNETİMİ” başlıklı atölyesiyle 16 Nisan Cumartesi günü İKDAM’da olacak. ( Devamı... )

Yeryüzü Eğitimciler Hareketi ‘Din Eğitiminde Oyun ve Eğlenceli Etkinlikler Atölyesini’ Gerçekleştirdi

Bahar dönemi atölyelerinde bu hafta ‘Din Eğitiminde Oyun ve Eğlenceli Etkinlikler Atölyesi’ Ayşe Macit liderliğinde yapıldı ( Devamı... )

Yeryüzü Eğitimciler Hareketi'nin Sıradaki Atölyesi: BELLEK, ÖĞRENMEK VE ÖĞRETMEK

Prof. Dr. Saim AÇIKGÖZOĞLU “BELLEK, ÖĞRENMEK VE ÖĞRETMEK” başlıklı atölyesiyle 9 Nisan Cumartesi günü İKDAM’da olacak. ( Devamı... )

Yeryüzü Eğitimciler Hareketi Bahar Dönemi İlk Atölyelerini Gerçekleştirdi

Bahar dönemi atölyelerinin ilki olan “İyi Bir Sınıf İklimi Oluşturmak Atölyesi” Hüseyin Akar liderliğinde ve “Etkileşimli Öğrenci İletişimi Atölyesi” İbrahim Orhan liderliğinde yapıldı. ( Devamı... )

Yeryüzü Eğitimciler Hareketi'nden yeni bir atölye daha: Din Eğitiminde Oyun ve Eğlenceli Etkinlikler Atölyesi

Yeryüzü Eğitimciler Hareketi'nden yeni bir atölye daha: Din Eğitiminde Oyun ve Eğlenceli Etkinlikler Atölyesi.. ( Devamı... )

Yeryüzü Eğitimciler Hareketi Bahar Dönemi İlk Atölyeleri

Yeryüzü Eğitimciler Hareketi Bahar Dönemi İlk Atölyeleri.. ( Devamı... )

Yeryüzü Eğitimciler Hareketi Bahar Dönemi Atölyeleri başlıyor...

Yeryüzü Eğitimciler Hareketi Bahar Dönemi Atölyeleri başlıyor.. ( Devamı... )

Profesyonel Öğretmen Eğitimi Programı Gerçekleştirildi

26-28 Ocak tarihleri arasında İKDAM Eğitim Derneği’nde kapalı devre Profesyonel Öğretmen Eğitimi Programı gerçekleştirildi. ( Devamı... )

Konya Öğretmen Zirvesi Gerçekleştirildi

İKDAM Eğitim Derneği ve Uluslar Arası Öncü Eğitimciler Derneği’nin birlikte düzenlediği KONYA ÖĞRETMEN ZİRVESİ 25 Ocak Pazartesi günü Konya Ticaret Odası’nda Mustafa Genç’in açılış konuşmasıyla başladı. Program iki oturum ve bir konferans olarak devam etti. ( Devamı... )

KONYA ÖĞRETMEN ZİRVESİ

Sivil ortamlarda günümüz eğitim anlayışının tartışılması ve eskiyen öğretmen, okul, eğitim, öğretim anlayışının yeniden oluşturulmasına bir katkı sağlamak amacıyla İKDAM Eğitim Derneği’ndeki bir grup eğitimci tarafından kurulmuş olan “YERYÜZÜ EĞİTİMCİLER HAREKETİ”, “KONYA ÖĞRETMEN ZİRVESİ”ni sunar. ( Devamı... )

Yeryüzü Eğitimciler Hareketi Kuruldu

“Yeryüzü Eğitimciler Hareketi, sivil ortamlarda günümüz eğitim anlayışının tartışılması ve eskiyen öğretmen, okul, eğitim, öğretim anlayışının yeniden oluşturulmasına bir katkı sağlamak amacıyla İKDAM Eğitim Derneği bünyesindeki öğretmenler tarafından kurulmuştur. ( Devamı... )

  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5
Bildiri ve Atölye Öneri Formu
Karton Medya