İKDAM BİRİMLER

İkdam Akademi

İmam Hatip Kültür Merkezi

İkdam Sohbetleri

İkdam Projeler

İkdam Sosyal Programlar

İkdam Yaz Okulu

İkdam Dil Dersleri

Yeryüzü Eğitimciler HareketiİKDAM DUYURULAR

Henüz Duyuru Bulunamadı.

ANASAYFA > İKDAM Ramazan Seminerleri : “Asrın Diline Aslın Projeksiyonu”

2 Temmuz 2015

İKDAM Ramazan Seminerlerinin sonuncusu “Asrın Diline Aslın Projeksiyonu” Kevser Yalçın Akince ve Fatıma Zehra Gündüz tarafından gerçekleştirildi.

Kevser Yalçın Akince zihniyet, şahsiyet ve hayat inşasından bahsettiği sunumunda ‘Eğer bugün okuduğumuz Kur’an sosyal, siyasi, ahlak vb. sorunlarımıza çözüm olmuyorsa bunun sebebi Kur’an değil, bizim ölü zihinlerimizdir. Zihnimizi, şahsiyetimizi, hayatımızı diriltmek istiyorsak vahyin ışığına muhtacız’ dedi. ‘Asrı asılla diriltmek istiyorsak, vahyi anlamakla başlar her şey… Allah, yoluna düşenlerin yardımcısıdır’ diyerek bitirdi.

İdeolojik ve eylem alanında Müslüman toplumların çıkmaz içinde olduğunu söyleyen Fatıma Zehra Gündüz, çözüm olarak Müslümanın kendisiyle, toplumla, evrenle, Rabbi’yle ve ölümle barışık olması gerektiğine vurgu yaptı. Bunlar yapılmadığı, İslami kimlik inşa edilmediği takdirde ya Müslümanın modern hayatın kölesi olacağını ya da sloganlaşan ve sıradanlaşan bir İslam anlayışının ortaya çıkacağını söyledi. Gündüz, Hz.Ömer’den ‘İnandığınız gibi yaşamazsanız, yaşadığınız gibi inanmaya başlarsınız’ sözünü aktararak ‘Allah, bizi inandığı gibi yaşayanlardan kılsın’ diyerek bitirdi.

Bildiri ve Atölye Öneri Formu
Karton Medya