İKDAM BİRİMLER

İkdam Akademi

İmam Hatip Kültür Merkezi

İkdam Sohbetleri

İkdam Projeler

İkdam Sosyal Programlar

İkdam Yaz Okulu

İkdam Dil Dersleri

Yeryüzü Eğitimciler HareketiİKDAM DUYURULAR

Henüz Duyuru Bulunamadı.

ANASAYFA > Konya Öğretmen Zirvesi Gerçekleştirildi

25 Ocak 2016

İKDAM Eğitim Derneği ve Uluslar Arası Öncü Eğitimciler Derneği’nin birlikte düzenlediği KONYA ÖĞRETMEN ZİRVESİ 25 Ocak Pazartesi günü Konya Ticaret Odası’nda İKDAM Başkanı Mustafa Genç’in açılış konuşmasıyla başladı. Program iki oturum ve bir konferans olarak devam etti.

Birinci oturumda; M. Cüneyt Ancın “Öğretmenin Rol Algısı: Kendimize Dışardan Bakmak” başlıklı sunumunu yaparken İbrahim Hakan Karataş “21. y.y. Öğretmeni: Ne Bilir Ne Hisseder Ne Yapar?” konusunu anlattı. Gökhan Erenoğlu’nun “Öğretmenliğin İkilemi: Ahlak mı Nitelik mi?” sunumuyla birinci oturum sonlandırıldı.

İkinci oturum ise Prof. Dr. Caner Arabacı’nın “Türkiye’de Öğretmen Yetiştirme Politikaları”nı anlatmasıyla başladı. Seyfettin Huca “Eğitimde Fedakarlık” ve Prof. Dr. Saim Açıkgözoğlu “Eğitim ve Özgürlük” konulu sunumlarını yaptıktan sonra katılımcılardan yöneltilen sorulara verilen cevaplarla oturum son buldu.

Konya Öğretmen Zirvesi’nin sabahki iki oturumun ardından Hüseyin Akar’ın konuşmacı olarak katıldığı “Öğrenen Öğretmen –Öğrenen Okul” konferansı gerçekleştirildi.

Konya Ticaret Odası’nda ki program konferansla sonlandırılmış olup Konya Öğretmen Zirvesi’nin ikinci etabı olarak düzenlenen atölye çalışmaları için katılımcılar İKDAM Eğitim Derneği’ne geçtiler.

İKDAM Eğitim Derneğinde “Yaratıcı Drama Uygulamaları Atölyesi” Elzem Durmuş tarafından, “Eğitimde Oyun ve Eğlenceli Etkinlikler Atölyesi” Ayşe Macit öncülüğünde, “Öğrenen Öğretmen Atölyesi” Hüseyin Akar’ın sunumuyla ve “Etkileşimli Öğrenci İletişimi Atölyesi” İbrahim Orhan tarafından verilerek dört atölye şeklinde yapıldı.

İlginin oldukça yoğun olduğu program atölye çalışmalarının ardından son buldu.

Bildiri ve Atölye Öneri Formu
Karton Medya