2016 Vizyon toplantısı 1 Ocak Cuma günü İKDAM Eğitim Derneği’nde gerçekleştirildi.

İKDAM üyelerinin ve gönüllülerinin katıldığı program Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Genç’in selamlama konuşmasıyla başladı. Ardından İKDAM Birim Başkanlarının 2015 yılında gerçekleştirilen faaliyetleri anlatmaları ve yeni dönem projelerini tanıtmalarıyla devam etti.

İKDAM Sohbetler ve İKDAM Dil Dersleri Başkanı Rabia Kaya devam etmekte olan “Kur’an Müzakereleri” ve “Kur’an’ın Gölgesinde Ayetleri Hissetmek” Tefsir dersleriyle ilgili bilgi vererek yeni dönemde başlayacak olan “İlmihal Dersleri” ve “Kitap Kritiği” programlarının da tanıtımını yaptı. Kıraat ve Tefsir, Kırık Meal ve Hadis dersleri ile ilgili bilgileri de verdikten sonra sözü İKDAM Akademi Başkanı Fatma Zehra Arlı’ya bıraktı.

Fatma Zehra Arlı farklı fakültelerdeki öğrenci kulüpleriyle gerçekleştirilen öğrenci buluşmalarından bahsettikten sonra Kitaptan Konuşanlar ve Düşünce Atölyeleriyle ilgili bilgiler verdi.

İKDAM Projeler Başkanı Hatice Arabacı geçtiğimiz yaz gerçekleştirilen ve üniversite öğrencilerinin katıldığı İkdam Tefekkür programıyla ilgili bilgi verirken halen devam eden Yürek Pusulamızın yeni dönem seminerleri ve Edebiyat Kulübü Ve’ Kalem’in çalışmalarını anlattı.

İKDAM Sanat Başkanı Zehra Güçlü ’nün de yeni dönem projelerini anlatmasıyla toplantı sonlandırıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.