Home Arşiv İslam Ekonomisi Okumaları

İslam Ekonomisi Okumaları

Moderatör: Muhammed YURTSEVEN

PROGRAM YÖNERGESİ

  • İKDAM İhtisas Okumaları, ilahiyat ve sosyal bilimler alanlarına yönelik hazırlanmış ve üç aylık zaman dilimine yayılmış bir programdır.
  • Program Ekim ayı başından Ocak ayı sonuna kadar devam eden bir zaman dilimini kapsayıp, iki periyot şeklinde tasarlanmıştır. Birinci periyot Ekim ayı başından Kasım ayı ortasına kadar devam etmiş, ikinci periyot ise Kasım ayı sonundan Ocak ayı ortasına kadar devam edecektir.
  • Her periyotta 3 eser (kitap veya makale) okunup moderatörler eşliğinde müzakere edilecektir.
  • Müzakereler, çevrim içi grup görüşme yöntemiyle iki haftada bir yapılacaktır. Müzakere ortamının daha sağlıklı yürüyebilmesi açısından görüşmeler esnasında katılımcıların kameralarının açık olması gerekmektedir.
  • Program süreci boyunca okuma ve müzakerelere ek olarak, bazı destekleyici seminer, mini panel ve buluşmaların gerçekleştirilmesi planlanmaktadır.
  • Programa lisans ve yüksek lisans düzeyinde katılımcılar kabul edilecektir.
  • Programı tamamlayan katılımcıların, alanla alakalı anlamlı bir ilerleme kat edecekleri düşünülmektedir.
  • Programa katılabilmek için periyot başı 50 liralık bir bağış talep edilmektedir. Her periyot için ayrı kayıt alınacaktır.

Son başvuru tarihi: 29 Kasım 2021

2. PERİYOT

Müzakere Tarih ve Saatleri:

7 Aralık 2021 Salı-20.30

21 Aralık 2021 Salı-20.30

4 Ocak 2022 Salı-20.30

PERİYOT ESERLER
OTURUM TÜRÜ ADI
2 1 Kitap Bölümü Nagaoka SHINSUKE- İslam İktı̇sat Tarı̇hı̇ne Eleştı̇rel Bı̇r Bakış: Kurulumu, Dönüşümü ve Yenı̇ Anlayışlar
2 Kitap Bölümü Muhammed Aslam HANEEF- Hafas FURQANI- Çağdaş İslam Ekonomı̇sı̇: Ekonomı̇nı̇n İslamı̇leştı̇rı̇lmesı̇ndekı̇ Eksı̇k Boyut
3 Kitap Bölümü Mehmet ASUTAY- İslam Moral Ekonomı̇sı̇nı̇n İdeallerı̇ne Karşın İslamı̇ Fı̇nansın Gerçeklerı̇

Kayıt işleminizi tamamladıktan sonra başvurunuzun kesinleşmesi için size gönderilen hesap numarasına, yönergede belirtildiği üzere, 50 t bağışta bulunmanız gerekmektedir.

Tarih

07 Ara 2021
Expired!

Zaman

20:30 - 22:00
Kategori

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir