Home Arşiv “Oku ve Yüksel” Kur’ân-ı Kerîm Meal Yarışması

“Oku ve Yüksel” Kur’ân-ı Kerîm Meal Yarışması

İKDAM Eğitim Derneği olarak Ramazan ayının Kur’an’la bereketlenmesi için çevrim içi bir meal yarışması düzenliyoruz. Yaşam rehberimiz ve gönüllerimizin şifası Kur’an-ı Kerim’in anlaşılması gayesine bir katkı sunmak için düzenlediğimiz yarışmaya tüm Kur’an dostlarını bekliyoruz. Gelin bu yılki hatimlerimizi Kitabımızı anlayarak taçlandıralım, Kur’an’ı mealiyle birlikte okuyalım.

PROGRAM YÖNERGESİ 

 • OKU ve YÜKSEL Kur’ân-ı Kerim Meal Yarışması, Ramazan ayı boyunca her gün yani 2 Nisan 2022 ve 1 Mayıs 2022 tarihleri arasında gerçekleşecektir.
 • Yarışma öncesinde günlük bir cüz meal okuyan katılımcılar her akşam, o cüzü kapsayan sorularla yarışacaklardır. (Meal, münferit olarak yarışma öncesinde katılımcı tarafından okunacaktır. Program esnasında meal okuma bulunmamaktadır.)
 • Yarışma soruları, Türkiye Diyanet Vakfı’nın Kur’ân-ı Kerim Meali esas alınarak hazırlanmıştır. (TDV Mealine tıklayarak bakabilirsiniz)
 • Yarışma, Ramazan ayı boyunca her gün 23.00 -23.30 saatleri arasında yapılacaktır. Yarışmacılar saat 22.55’te Zoom üzerinden programa katılacak, 23.00 itibariyle yarışma başlayacak ve 23.30’da yarışma bitecektir.
 • Yarışma, Quizizz dijital platformu üzerinden gerçekleşecektir. Katılımcıların cihazlarına programı yüklemeleri gerekmemektedir.

Bilgilendirme başvuru sırasında verilen iletişim numarası ve e-posta adresine yapılacaktır.

Tarih

02 Nis 2022
Expired!

Zaman

23:00 - 23:30
Kategori

 1. Semra Gelenoğlu diyor ki:

  Çok güzel düşünülmüş bir etkinlik, teşekkür ederiz. Ben de Ramazan ayı meal yarışmasına katılmak istiyorum

 2. Ayşe Ari diyor ki:

  Böyle güzel programlar düzenleyenler den Allah razı olsun.. Rabb’im manasıyla yaşamayı cümlemize nasip etsin inşallah.. Hayırlı Ramazanlar herkese..

  • İkdam Yönetici diyor ki:

   Merhaba Hatice Hanım,
   Geç kalmadınız önümüzde 29 Ramazan daha var. Başvurumuz açık. Katılımınızı bekliyoruz.

  • İkdam Yönetici diyor ki:

   Merhaba Tulay Hanım,
   Amin. Katılımınızdan memnuniyet duyarız. Bu sayfadan başvuru formunu doldurup gönderirseniz bilgilendirme yapacağız. Bekliyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir