FİLİSTİN DAVASI ONURUMUZDUR!

İç siyasette köşeye sıkışan, azil tartışmaları devam eden ve bu yıl yapılacak seçimlerde tekrar iktidara gelebilmek için türlü hukuksuzlukları uygulamaya koymaktan geri durmayan ABD Başkanı Trump’ın bölgemizi ve İslam dünyasını daha fazla istikrarsızlaştıracak meşum süreci ‘Yüzyılın Anlaşması’ adı altında, Filistin ve Kudüs üzerinden başlattığını endişe içinde izliyoruz.
Siyonist devlet İsrail’in, ülkesi içinde siyasi ve hukuki yolsuzlukları ayyuka çıkmış yönetimiyle el ele vermek suretiyle sahneye konulan bu aymazlığı kızgınlık içinde takip ediyoruz. Siyonistler ve emperyalist güçler bilmelidir ki, şer güçler Kudüs konusundaki emellerine hiçbir zaman ulaşamayacaklardır.
Yapmış oldukları planlar, uygulamaya koydukları oyunlar öncelikle İslam âleminin derin izanı, insaf sahibi insanlığın desteği ve her şeyden önce Cenab-ı Allah’ın inayeti ve Kahhar ismi celili istikametinde akamete uğratılacaktır. Bu süreçte bize düşen, inanç, vicdan ve merhamet ölçüleri içinde tarafını belli etmek, Filistin ve Kudüs-ü şerif davasına sahip çıkmaktır. Çünkü; Kudüs Müslümanların kutsalıdır ve ebedi başkenti olarak kalacaktır. Mescidi Aksa’sız ve Kudüs’süz Filistin davasını Filistinlilerin görüşü ve onayı alınmadan tek taraflı barış ve taksimat planını kesinlikle kabul etmiyoruz.
Konya Sivil Toplum Kuruluşları Platformu olarak, alınan kararı şiddetle kınıyor, öncelikle Konyalı kardeşlerimiz olmak üzere herkesi haksızlık karşısında tavır almaya, bulundukları ve hitap ettikleri platformlarda hakkı ve hakikati haykırmaya davet ediyoruz. Bizler üzerimize düşeni yapmaktan geri durmayacağız; mücadelemiz Siyonist işgal son buluncaya, Filistin özgürleşinceye kadar devam edecektir.

KONYA SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI PLATFORMU BAŞKANLIĞI

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir