YÜREK PUSULAMIZ

Hoşgörünün Zirvesi MALEZYA

Yürek Pusulamız “Hoşgörünün Zirvesi MALEZYA” seminerini Ayşenur Kocatürk’ün sunumuyla gerçekleştirdi. Seminerde Kocatürk, yıllarca farklı devletlerin sömürüsü altında olan Malezya’nın 20.yy’dan itibaren bağımsızlığını kazanmasına ve ülkedeki etnik yapının fazlalığına rağmen sakin bir devlet olduğuna değindi. Aynı zamanda 15.yy’dan itibaren İslam’ın yayılmasına rağmen şu anda çok farklı dini grupların bulunduğu ülkede her dinin ibadet alanının mevcut olduğu ve herhangi bir karışıklığın yaşanmadığını belirtti.

Okyanus ortasında olan ülkenin içinden geçen uzun nehirleri, yağmur ormanları, sahilleriyle tanınan adaları, şehrin içinde yaşayan çeşitli maymunları, birbirinden ilginç festivalleri ve güler yüzlü insanlarıyla sıcacık bir ülke olduğunu anlatan Kocatürk, seminerin sonunda Malezya İslam Üniversitesi’nden de bahsetti.

Malezya hem hoşgörülü insanları hem doğal güzellikleriyle hem de farklı ve orijinal camii mimarisiyle bize uzak olmasına rağmen gezilmek istenen ülkeler arasında ilk tercihlerde yer alıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir