III. ÖĞRETMEN ZİRVESİ

Pandemide Öğretmen Olmak

12 – 13 Aralık 2020

Cumartesi-Pazar

İKDAM Eğitim Derneği’nin artık bir gelenek haline gelen öğretmen zirvelerinin üçüncüsü PANDEMİDE ÖĞRETMEN OLMAK temasıyla gerçekleştirildi. Zirve programı İKDAM Eğitim Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Genç’in açılış ve selamlama konuşmasıyla başladı.

12-13 Aralık 2020 tarihlerinde çevrimiçi gerçekleşen zirveye Türkiye’nin dört bir tarafından öğretmenler büyük teveccüh gösterdi.
İki günlük süreç zarfında 10 kıymetli sunumun yer aldığı programa 250 öğretmen katıldı.
Zirve programı 12 Aralık Cumartesi günü Muhammet Yılmaz’ın  “Değişen Dünyada Eğitimin İşlevi ve Öğretmen Rolleri”  başlıklı açılış konferansıyla başladı.

Ardından Yonca Özgün “Uzaktan Eğitimin Yol Haritası” başlığıyla; Dilek Temirhan “Pandemi Sürecinde Din ve Değerler Eğitimi” başlığıyla; M. Bahaddin Koç “Eğitimde Fırsat Eşitliği Bağlamında Uzaktan Eğitime Bakış” başlığıyla; Ruşen Yavuz “Eğitimde Teknoloji Uygulamalarına Giriş ve Materyal başlığıyla sunumlarını gerçekleştirdiler.

Pazar günü Prof.Dr. Mustafa Koç, “Uzaktan Eğitimde Anne Babanın Rolü” başlıklı açılış konferansını sundu. Ardından Muhammed Bilal Çetin “Pandemide Özel Okulda Eğitim” başlığıyla; Mehmet Fatih Bütün “Teknoloji Destekli Esnek Sınıflar (Flipped Learning)” başlığıyla; Nurullah Bora “Pandemide Dijital Araçlarla İçeriği Zenginleştirmek: Web 2.0 Araçları” başlığıyla; Yavuz Selim Ceyhan “Uzaktan Eğitimde Kullanılabilecek Teknolojik Donanımların Kullanılması” başlığıyla sunumlarını gerçekleştirdiler.
Eğitim açısından pandemi sürecinin nasıl yorumlanması gerektiği, öğrenciler arasında fırsat eşitsizlikleri, online derslerin verimliliğinin artırılmasının yolları, süreçte anne baba tutumları, online dönemin avantajları ve dezavantajlarının değerlendirmesi gibi pek çok can alıcı konunun müzakere edildiği programda katılımcılar da yorumları ve sorularıyla büyük katkı sundular.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir