2015 VİZYON TANITIM toplantısı 13 Şubat Cuma günü İKDAM Eğitim Derneği’nde gerçekleştirildi.

Program 2015 VİZYON TANITIM filminin ardından Yönetim Kurulu Başkanı Fatıma Zehra Gündüz’ün selamlama konuşması ile başladı. Ardından İKDAM Birim Başkanlarının yeni döneme dair proje tanıtımları ile devam etti.

Üniversite öğrencilerine yönelik yaptıkları çalışmalar hakkında bilgilendirme yaparak konuşmasına başlayan İKDAM Akademi Başkanı Hacer Ünlü, yeni dönem projelerinden bahsederek konuşmasını tamamladı:

“Bu dönem içerisinde gerçekleştirmeyi hedeflediğimiz üç farklı projemiz bulunmaktadır. “Akif’in Dilinden Safahat Okumaları”, “Kadraj Dışından” ile film kritikleri ve “Öğrenci Toplulukları Buluşması”.

İKDAM Sanat Birim Başkan Yardımcısı Hasibe Ünlü ise:

“Takı, örgü, keçe, dikiş vb. alanlarda ilerleyen İKDAM Sanat’ın 2015 yılında daha dolu ve orijinal tasarımlarla ilerlemeyi hedeflediğini belirterek sözü İKDAM Sohbetleri Başkanı Rabia Kaya’ya bıraktı.

Rabia Kaya, bahar döneminde devam edecek olan ve yeni başlayacak dersler hakkında bilgi verdi:

“Bu dönem Rumeysa Taşlıbel hocamızın yeni başlayacağı “ Kur’an/Sünnet/ Biz”  başlıklı dersi, Fatıma Eroğlu Genç ile Tefsir Dersi ve Kitap Tahlili,  Mustafa Genç hocamızın erkeklere yönelik “Kur’an Müzakereleri” Üçleme (Yunus, Hud ve Yusuf sureleri) Tefsir dersi,  Şükran Yıldırım ile Hadis Dersi devam edecektir.”

Son olarak İKM(İmam Hatip Kültür Merkezi) Başkanı Fatma Zehra Arlı eğitim programları hakkında detaylı bilgilendirme yaptı. Bu dönem müfredatlarından bahsederek sözlerini tamamladı:

“ Derslerimiz için İmam Hatip Okulları’nda verilen meslek dersleri ağırlıklı bir program yapılmıştır. Programda Arapça başta olmak üzere Tefsir, Hadis, Kıraat ve Siyer dersleri ne yer verilmiştir. Ayrıca öğrencilerimizin ihtiyacına binaen yardımcı pozitif ilimler de konulmuştur: İngilizce ve Matematik gibi.

Bu dönem için öğrencilerimizin bilgi seviyesini artırmak ve kaynaşmak amacıyla derslerle ve gündemle alakalı her öğlen arasından öncesine bir etkinlik planlanmıştır. Dönem boyunca bu küçük etkinlikler hariç kapsamlı etkinliklerinde yapılması hedeflenmiştir.

Ayrıca eğitimcilerimize eğitimlerinde yardımcı olması ve ufuk açması için “Eğitim Seminerleri”  ve “Rahle Sohbetleri” dâhil edilmiştir.

Konuşmaların ardından program YASİN DURAN KÜTÜPHANESİ açılışı ile devam etti.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir