İMAM HATİP ÖĞRETMENLERİ ZİRVESİ

&

GENÇLİK ve İNANÇ ÇALIŞTAYI 

İKDAM Eğitim Derneği ve Uluslararası Öncü Eğitimciler Derneği ile Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 3 Mart 2018 tarihinde “İmam Hatip Öğretmenleri Zirvesi”, 4 Martta ise “Gençlik ve İnanç Çalıştayı” düzenlendi. Zirve, İlahiyat camii İmam Hatibi Ahmet ERYILMAZ’ın Kur’ân-ı Kerîm Tilavetinin ardından İKDAM Eğitim Derneği Başkanı Mustafa GENÇ, Öncü Eğitimciler Derneği Başkanı Gökhan ERENOĞLU, Konya İl Milli Eğitim Müdürü Mukadder GÜRSOY, Din Öğretimi Genel Müdürü Nazif YILMAZ  ve Konya Milletvekili Hacı Ahmet ÖZDEMİR’in açılış konuşmalarıyla başladı.

Din Öğretimi Genel Müdürü Nazif YILMAZ ‘ın başkanlık yaptığı zirvenin ilk oturumunda Prof. Dr. Adnan Bülent BALOĞLU, Prof. Dr. Şaban Ali DÜZGÜN VE Prof. Dr. İbrahim COŞKUN tebliğlerini sundular.

DİKAB Öğretmeni Nazlı Tutku KALFA, Konya Vaizesi Ümmügülsüm PARLAR,  Doç. Dr. Soner DUMAN ve İHL Meslek Dersleri öğretmeni Ayşegül EROĞLU’nun sunumlarının olduğu ikinci oturuma Konya İl Müftüsü Prof. Dr. Ali AKPINAR başkanlık yaptı.

Zirvenin son oturuma ise Prof. Dr. Adem ŞAHİN başkanlık yaptı. Oturumda TİDEF Koordinatörü İbrahim VELİ,  Yrd. Doç. Hikmetullah ERTAŞ ve DİKAB Öğretmeni İbrahim YARDIM tebliğlerini sundular.

Şehir dışından birçok katılımcının olduğu zirve Uluslararası Öncü Eğitimciler Derneği Başkanı Gökhan ERENOĞLU’nun değerlendirme konuşması ile sona erdi.

4 Martta Mevlana Öğretmen Evinde, Eğitimci Yazar Muhammet YILMAZ’ın “Sorgulayan Gençliğin Dini Arayışları” konulu çağrılı konuşmasının ardından “Gençlik ve İnanç” konulu çalıştay başladı. Masa müzakerelerinin yapıldığı çalıştayda belirlenen başlıklarda öğretmenler gençlere daha iyi bir itikad eğitimi verebilmek için belli konuları masa moderatörleri kontrolünde tartıştılar. 16.00’da sona eren çalıştayın sonuç bildirgesi İKDAM Eğitim Derneği tarafından yayınlanacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir