OKU ve YÜKSEL

Kur’ân-ı Kerîm Meal Yarışması

İKDAM Eğitim Derneği olarak Ramazan ayının Kur’an’la bereketlenmesi için çevrim içi bir meal yarışması düzenliyoruz. Yaşam rehberimiz ve gönüllerimizin şifası Kur’an-ı Kerim’in anlaşılması gayesine bir katkı sunmak için düzenlediğimiz yarışmaya tüm Kur’an dostlarını bekliyoruz. Gelin bu yılki hatimlerimizi Kitabımızı anlayarak taçlandıralım, Kur’an’ı mealiyle birlikte okuyalım.

PROGRAM YÖNERGESİ 

  • OKU ve YÜKSEL Kur’ân-ı Kerim Meal Yarışması, Ramazan ayı boyunca her gün yani 2 Nisan 2022 ve 1 Mayıs 2022 tarihleri arasında gerçekleşecektir.
  • Yarışma öncesinde günlük bir cüz meal okuyan katılımcılar her akşam, o cüzü kapsayan sorularla yarışacaklardır. (Meal, münferit olarak yarışma öncesinde katılımcı tarafından okunacaktır. Program esnasında meal okuma bulunmamaktadır.)
  • Yarışma soruları, Türkiye Diyanet Vakfı’nın Kur’ân-ı Kerim Meali esas alınarak hazırlanmıştır. (TDV Mealine tıklayarak bakabilirsiniz)  
  • Yarışma, Ramazan ayı boyunca her gün 23.00 -23.30 saatleri arasında yapılacaktır. Yarışmacılar saat 22.55’te Zoom üzerinden programa katılacak, 23.00 itibariyle yarışma başlayacak ve 23.30’da yarışma bitecektir.
  • Yarışma, Quizizz dijital platformu üzerinden gerçekleşecektir. Katılımcıların cihazlarına programı yüklemeleri gerekmemektedir.

Bilgilendirme başvuru sırasında verilen iletişim numarası ve e-posta adresine yapılacaktır.

Başvuru için tıklayın.

 −−− −−− ÖDÜLLER −−− −−− 

  • Yarışmanın gün birincileri her gün yarışma bitiminde ilan edilecektir.
  • Gün Birincilerinin Ödülü: SERLEVHA HADİSLER
  • Ay birincisi, ikincisi ve üçüncüsü Ramazan’ın son günü, bir aylık performansın tümü esas alınarak belirlenip ilan edilecektir.

 −−− −−− AYLIK ÖDÜLLER −−− −−− 

Ay Birincisine: KUR’ÂN YOLU TEFSİRİ, HADİSLERLE İSLAM, İSLAM İLMİHALİ

Ay İkincisine: KUR’ÂN YOLU TEFSİRİ, İSLAM İLMİHALİ

Ay Üçüncüsüne: KUR’ÂN YOLU TEFSİRİ

Başvuru için tıklayın.

“Oku ve Yüksel” Kur’ân-ı Kerîm Meal Yarışması” te bir düşünce

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.