İKDAM LİSE

teneffüs    

Şşt Dostum!

Şşt sana diyorum.

Evet evet sen, arkana bakma sen.

Sonra duymamıştım, niye bana dememiştiniz, yok efendim gücenmiştim, kırılmıştım, bizim niye bir şeyden haberimiz olmuyor deme!

İşte söylüyoruz, haberdar ediyoruz. Liseli genç kızlar için ders kayıtları başladı. Aşağıdaki telefon numarasından ön görüşme yapalım. Lise hayatına biraz renk katalım. 16 hafta boyunca tanış olalım.

Prensibimiz belli, şartları sonra da konuşabiliriz. Her cumartesi ondan bire kadar oradayız.

Amman unutmadan da söyleyeyim. Dersler, pandemi koşullarına dikkat edilerek yüz yüze bir şekilde dernek binamızda gerçekleşecektir.

25 Eylül’den 8 Ocak’a kadar birlikteyiz 😉

Dersler:

Kur’an’dan Heybeme Düşenler-Fatmanur Başbük: Bu ders ile Kur’an surelerini anlamaya çalışacağız, değerlerimizi Kur’an’la oluşturacağız.

Ha(va)dis-Ayşe Kaya: Bu dersi ‘Hadislerle İslam’ eseri ekseninde yürüteceğiz. Rasulullah (sav)’in müjdesine binaen; beraber konuşup, beraber okuyup, birbirimizin anlayışından istifade etmeye çalışacağız.

7/24 İlmihal-Ayşe Acar: Hayata Allah’ın razı olduğu şekilde yön vermek için, hayatın tamamını kuşatan kulluğumuza en çok lazım olan farz bilgileri öğrenmek için ve kulluğun lezzetine varabilmek için 7 gün  24 saatimizi  Rabbimize göre ayarlamak hedefindeyiz.

Başka Açıdan-Esma Güven: Bu dersimizle keyifli filmler izleyip hayata bambaşka pencereler açacağız. Yaşamla sanatın buluştuğu yer olan sinemayı konuşacağız.

Kitopya-Şeyma Ünlü: Kitopya dersimiz ile iki haftada bir farklı kitaplara ve yazarlara kulak vereceğiz. Kitaplarla kurduğumuz ütopyamızda okuduklarımız üzerine konuşacağız.

Program koordinatörleri: Esma Güven ve Şeyma Ünlü

İLETİŞİM

  (0332) 350 87 08

  0530 777 6449

  twitter.com/ikdamorg

  instagram.com/ikdamegitimdernegi

  facebook.com/ikdamegitimdernegi

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir